İçeriğe geç

Bebek Odası Nasıl Tasarlanır: Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Müstakbel bebeğiniz için bir kreş tasarlamak eğlenceli ve ödüllendirici bir deneyim olabilir, ancak özellikle nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız biraz göz korkutucu görünebilir. Biraz bunalmış mı hissediyorsun? Kendinizi bu yararlı kreş tasarımlarının yapılması ve yapılmaması gerekenlerle donatmak için bir dakikanızı ayırın ve … devamını okuyun

Uzamsal zeka çocuklarımız için neden önemli?

Uzamsal düşünme, görsel zekadır. Bir ev tasarlarken bir mimar tarafından kullanılır. İnsan vücudunda gezinirken cerrah. Belirli bir ayrıntıya odaklanarak ve genel resmi göz önünde bulundurarak bir ara yüz oluşturan bir tasarımcının da görsel zekası gelişmiştir..

Leonardo da Vinci, Gustave Eiffel, … devamını okuyun

Montessori Prensiplerine Göre Oyun Odası Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Evde çocuğunuzun oyun alanında yapacağınız birkaç değişiklik ile çocuğunuzun Montessori felsefesinden yararlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Neredeyse her alanda her zaman uygulanabilen bu basit ayarlamalar, çocuğunuzun oyununu anında etkileyebilir. 

Her geçişte olduğu gibi, kendinize karşı nazik olun ve sahip olduklarınızla başlayın. Zamanla … devamını okuyun

Oyuncaklarda ahşap malzeme neden en iyi tercihtir ?

Ahşap oyuncaklar mükemmele en yakın oyuncaklar olabilirler. Neden mi? Montessori eğitiminde sağlıklı, güvenli ve çocuklar için ilham verici oldukları için doğal malzeme kullanılarak yapılan oyuncaklar miniklerimize ilham vererek onların kendi dünyalarını oluşturmalarına destek olur.

Keşfedilen ilk oyuncakların da ahşapta yapıldığı … devamını okuyun